Obrazová kresba je po všech ohledech velice těžká. A to hlavně kvůli tomu, že i přes spoustu zkušeností začínají umělci téměř od nuly v moment, kdy se poprvé postaví k malířskému plátnu. Plátno má jinou konzistenci, jinak reaguje na doteky i různé barvy.

Proto je tak důležité se ze začátku sžít s tím, jak funguje a jak můžete využívat jeho potenciál. Mnozí dokonce potřebují k tomu, aby zvládli obrazovou kresbu výrazně změnit techniku. Jenže důležitou součástí je také správné vybavení.

Štětec je nástrojem mistrů

A pokud se bavíme o vybavení, tak tou snad nejspecifičtější částí jsou samotné štětce. V rámci tohoto sortimentu totiž máte opravdu velké množství možností z čeho vybírat. Jednou částí výběru jsou štětce na malování obrazů z různých druhů vlasce s odlišnou tvrdostí. To se projevuje na nutnosti zatlačit do plátna a mění to dynamiku celého kreslení. Mimo toho je pak odlišná také délka vlasu, nebo průřez štětce jako takového. Každý vám přitom může sdělit názor, co mu přijde nejlepší, ale to své vlastní si musíte zkoušením najít sami.

Forma a hloubka plátna je důležitá

Rozhodně vás nepřekvapíme v případě, kdy vám řekneme, že také plátna jsou velice rozdílná. V první řadě je pochopitelně zásadní otázkou velikost plátna. Někdo miluje opravdu velké a velice důmyslné obrazy plné detailů, někdo jiný je pak moc rád skrývá do menších kousků. Vedle toho můžeme vybírat takové druhy jako je malířské plátno v rámu, nebo jenom volně natažené. Společně s různými vlastnostmi plátna jako takového je tak i v tomto případě opravdu velké množství originálních možností.

Dlouhé zkoušení je tím nejlepším mistrem

Jakmile jste si jistí, že jste dokázali ovládnout dovednostmi konkrétní techniky, tak je na čase také zkoušení v otázce různých pomůcek. Umění má tu výhodu, že výtvarné a kreativní potřeby nabízí takový rozsah možností, který snad žádný jiná oblast. Z toho důvodu je tak opravdu jednoduché najít metodu, nebo kombinaci vlastností, které jste doposud ještě nikdy nevyzkoušeli. Z toho důvodu tak rozhodně nečekejte a zkoušejte vždy něco nového.