Pokud bychom měli najít jednoduchou analogii mezi elektronickou sítí a lidským tělem, tak jsou samotné rozvaděče doslova tlukoucím srdcem. Jedná se totiž o zařízení, do kterých je z hlavní sítě přiveden proud na vstupu a na výstupu již máme klasické obvody v domácnostech a firmách.

Díky tomu tak můžeme realizovat mnohem efektivněji a bezpečněji naprosto všechny domácí obvody, přičemž se sítě k nám může proudit naprosto enormní množství a intenzita proudu jako takového.

Jako první mějte navrženou síť

Opravdu dobrou radou je to, abyste si nejdříve navrhli kompletně celou síť v domácnosti i firmě, než se pustíte do samotné koupě. Důvodem je fakt, že vám budoucí rozvětvení a složitost dokáže poskytnout důležité informace o tom, jak velký má být elektrický rozvaděč. Především vám ale může poradit také jeho hloubku a tvar. Společně s ním totiž budete určitě kupovat i vnitřní komponenty, bez kterých je samotný pouhou schránkou. K dostání jsou někdy dokonce i kompletní sady pro nejtypičtější použití.

Jaký materiál bude kolem rozvaděče?

Opravdu velice pečlivě zvolit samotný materiál je jednou z nejdůležitějších věcí vůbec. Na jedné straně totiž rozvaděčové skříně do konkrétních materiálů mohou být vybaveny specifickým typem ukotvení, takže mohou dobře držet v konkrétních typech materiálů. Mimo toho ale dávejte pozor i na to, že se může užití správného rozvaděče zohlednit při schvalování požární kontrolou. Z toho důvodu není nikdy od věci při výběru také komunikovat s obsluhou a případně si nechat odborně poradit.

Možnosti propojení rozvaděče

Samotné rozvaděče nejsou z materiálu, který by nebylo nijak možné upravovat. Pokud tak budete potřebovat další díru, tak není až takový problém si ji zkrátka vyvrtat. Jenže takové zásahy mohou být problémem při jiné kontrole. Proto byste raději měli myslet na to, aby rozvaděč disponoval dostatkem místa pro vstupní i výstupní kabeláž. Jednotlivé rozváděče totiž dokáží nabídnout odlišné množství „portů“. Přitom zcela standardně počet koresponduje také s jejich samotnou velikostí.