Že neznáte tuto technologii oplocení? To rozhodně není pravda! Mnohem spíše ji jenom nedovedete na první pohled rozpoznat, což je jedna ze zásadních výhod, které vám mohou přinést. Hliníkové ploty jsou dnes velice moderní a oblíbenou variantou, jak vytvořit atraktivní plot.

Přitom nabízejí celou řadu výhod, které vycházejí nejen z použitého hliníku, ale rovněž se například odrážejí i na různých úpravách a technologiích usazení. A hlavní čtyři výhody, ty se dozvíte právě teď.

Nedostižný design na prvním místě

Většinou plotové materiály vytvářejí spíše jakousi funkční nežli estetickou úlohu, a proto se také často nehledělo na jejich vzhled. V tom ale moderní hliníkové ploty přinášejí zásadní evoluci, kterou nelze ignorovat. Nabídnou totiž velice podobné vlastnosti, ale v kabátku, který vás bude bavit. Díky povrchové úpravě věrně imitují přírodní materiály, v čele pochopitelně s dřevem.

Opravdu jednoduchá instalace

Samotná instalace může být u některých plotových technologií nepříjemnou záležitostí. To ale rozhodně není pravda v případě, kdy sáhnete právě hliníkovém plotě. Hliníkové lamely je možné upravovat tak, aby přesně zapadly do konzolí starajících s o jejich držení jako celku. Mimo toho ale najdeme také další výhody, jako je nižší váha a jednodušší manipulace.

Jeden plot a jeden design

Pokud děláte plot z technologií jako jsou pletiva nebo svařované panely, tak většinou budete mít vrata a dvířka odlišná oproti zbytku plotu. To vám ale může u domácností pochopitelně vadit. V tomto případě ale hliníkové lamely není problém vsadit do speciálních branek. Těmi jsou takové, které mají rám branky pro vlastní výplň připravený. Jednoduše tak stačí vmontovat upravenou dílku hliníkových lamel.

Vysoká míra soukromí

Soukromí je jednou z věcí, které očekáváme od oplocení kolem soukromých pozemků nejvíce. Z toho důvodu tak hliníkové ploty nabízejí možnost lehkého překryvu při instalaci. Ten funguje tak, že jsou v těsném dvouřadí a díky tomu skrze ně tak neprohlédnete. V úhlu, ve kterém by totiž bylo vidět skrz jednu lamelu, už překáží druhá.