Kdykoliv se řekne, že je něco opravdu moderního, tak se to většině lidí pojí s vysokými nároky, a především vysokou cenou. To ale nemusí být ve sto procentech pravda. Jsou tady totiž i takové oblasti, které se naopak svými moderními proporcemi snaží ulevit peněženkám klientů.

Těmi jsou v tomto případě moderní stavby, které jsou velice specifické v celé řadě okolností. A některé z nich se odrážejí pozitivním způsobem také na ceně jako takové.

Jednoduchá konstrukce dřevostaveb

Dřevostavby jako takové jsou jedním z opravdu dobrých příkladů, jak taková moderní stavba může šetřit nemalé peníze. V tomto případě je to dáno tím, že projekt dřevostavby pracuje také s dřevěnými materiály v rámci hlavní nosné konstrukce. To ale neznamená žádné oslabení, ale spíše pravý opak. Díky využití kvalitních přírodních materiálů totiž může stavba nabídnout lehčí konstrukci, ale přitom podstatně pevnější základy než spousta konkurenčních syntetických materiálů.

Osvědčený návrh a jednoduchá skládačka

Mezi opravdu levné domy se řadí také takzvané typové stavby. Jedná se o stavby, které nejsou vyvíjeny konkrétně na zakázku, ale pocházejí z katalogů hotových staveb. Díky tomu tak společnost nabídne nejen opravdu finální cenovou kalkulaci, ale hlavně rychlost a cena výstavby je na jiné úrovni. Přitom typové domy s garáží patří mezi velice oblíbené součásti dnešního stavebního trhu. Kde jinde totiž najdete takové množství luxusu a pohodlí, jako v tomto případě.

Jednoduché bungalovy i v moderním stavebnictví

Bungalov není rozhodně chatkou na pláži. Jedná se o plnohodnotnou stavbu, která je specifická spojenou verandou se zbytkem stavby. Díky tomu je tak projekt bungalovu zajímavou alternativou pro ty, kteří si chtějí v rámci bydlení užít menší zastavěnou plochu, ale velké množství možností. Samotná veranda je díky svému propojení s nemovitostí o to lepší, že je rovnou zastřešená a celkově bytelní a bezpečnější, než je tomu u klasické externí verandy. I proto si tak bungalovy v moderním stavebnictví našly opravdu pevnou pozici u stavitelů i klientů.

Rozcestník bungalovů: