Někteří lidé vnímají koupelnu jen jako místo pro nezbytné hygienické úkony a to je velká škoda. Pokud si sem chodíte jen umýt ruce, vyčistit si zuby nebo si dát rychlou sprchu, měli byste vědět, že tím zbytečně snižujete potenciál, který koupelna má. Může jít o místo, kde můžete zažívat nejpříjemnější momenty každého dne, ale pro mnoho lidí není koupelna přizpůsobená, aby zde mohli takové chvíle trávit. Na co je potřeba při rekonstrukci myslet?

Od mytí až po osvětlení

V koupelně je nejdůležitějším aspektem prostor. Čím více prostoru v koupelně někdo má, tím více může kouzlit. Může sem umístit prostornou vanu pro dva, rozsáhlé umývadlo i nábytek, který pojme vše potřebné. V malých koupelnách je nejlepším řešením sprchový kout a aby se ušetřilo místo, namísto nábytku jsou vhodné police a skříňky.

Velmi důležité je myslet na světla do koupelny. Vyplatí se vybírat je z rozmyslem a před rekonstrukcí koupelny se inspirovat nabídkou na Emos.cz. Naleznete zde stylová LED světla v široké nabídce. Ve vaší koupelně mohou být nástěnná, stropní, přisazená, podhledová i bodová světla. Pamatujte si, že v koupelně je vždy zapotřebí mnohem více místa než v jiných místnostech, protože se zde lidé upravují, líčí a potřebují na sebe vidět, když pečují o své tělo. Kromě jednoho centrálního světla volte i doplňková světla. Základní stropní můžete doplnit bodovými a nástěnnými světly. Stejně jako do ostatních místností, i do koupelny jsou nejvhodnější LED světla, protože mají ideální vlastnosti. Mají minimální spotřebu, dlouhou životnost a široké možnosti nastavení. V koupelně si můžete zajistit svítidlo s pohybovým čidlem, které se rozsvítí kdykoliv vejdete Ne každému to ale vyhovuje a raději uvítá svítidla s ovladačem. Představte si situaci, kdy relaxujete ve vaně. Pomocí ovladače můžete ztlumit osvětlení a příjemně odpočívat. Web Emos.cz nabízí opravdu širokou nabídku, ze které si zajisté vyberete. Kromě osvětlení zde najdete i širokou nabídku dalšího užitečného vybavení do domácnosti, jako jsou zvonky, zabezpečení, meteostanice, detektory, wi-fi kamery a různá další zařízení.