V každé oblasti průmyslu a výroby se vždy našla některá značka, která dokázala svým vlastním vývojem extrémně ovlivnit to, jakým směrem se ocitala většina dalších značek. U nás se můžeme bavit například o veleúspěšných motorech z produkce Tatra.

Ve světě, především pak ve Velké Británii, je ale název zástupce trochu odlišný. A tím je společnost Perkins, která je i v dnešní době jedním z nejlepších výrobců naftových motorů vůbec.

Tradice a kvalita od začátku až do dnešních dní

Společnost se vyvíjela v době, kdy se sázelo hlavně na jednu otázku. A to na to, jak dlouho dokáží stroje vydržet stoprocentně provozuschopné. To je přitom zásadním prvkem z mnoha důvodů, protože se motory Perkins používají velice hojně nejen například ve vozidlech, ale i agregátech a generátorech, které musí být v moment použít ve stoprocentním pořádku. Spolehlivost značky je tak už od jejího založení jednou z věcí, které rozhodně nelze jakkoliv zpochybňovat.

Málokterá konkurence se jim vyrovná

V oblasti výdrže, ale také kvality chodu jsou motory Perkins opravdu velkým pojmem. Nejspíše se navíc jedná o všeobecně nejoblíbenější motory svého tipu na světě. I tak ale na vrcholu dokáže najít konkurenci, která není nijak jednoduchá. A možná vás to překvapí, k takové konkurenci nemáme opravdu daleko. Jedná se totiž o motory Tatra, které působí ve zcela stejném odvětví. Už dlouhou dobu se tak oba tito giganti přou o to, kdo dokáže lépe ovládnout trh s naftovými motory. Tento spor ale svého jednoznačného vítěze nemá a nejspíše ani dlouho mít nebude.

Co můžete čekat od značky dnes?

Spousta značek se v průběhu let mění a například odejdou z některých odvětví, jako to udělala již jednou zmíněná škoda. Jak je to ale konkrétně v případě, kdy budete Perkins motor hledat pro sebe? V takovém případě je příjemnou zprávou hlavně fakt, že najdete rozhodně to, co hledáte. Motory Perkins jsou díky svému věhlasu široce dostupné jak samy o sobě, tak dokonce i s celou řadou podstatných součástek. Pokud tak chcete vyzkoušet opravdovou kvalitu, tak zde máte ideálního kandidáta!