Mlýnky na mouku jsou mlecí stroje, které berou pšenici, červenou pšenici, gram nebo v některých případech i koření a melou ji na jemnou práškovou mouku, která se posílá ke zpracování a balení. Zrna pšenice se nejprve suší a poté se umístí do mlýna.

Čerstvá zrna se rozdrtí, aby vznikla pasta. Kukuřici a sójové boby lze také zpracovat v mlýně na kukuřičnou mouku nebo sójovou mouku. Podívejte se na video od Expert Eye , kde se dozvíte, jak vyrobit mlýnek na mouku s kartonem – zábavný projekt pro vás a vaše děti.

Vytvoření vlastního mlýnku na mouku je jednoduchý projekt a jeho dokončení trvá méně než hodinu. Tento mlýnek zpracuje půl kila pšenice za čtyři minuty. Je to velmi snadné a jednoduché. Stavím to z lepenky, 9V baterie, tlačítka a stejnosměrného motoru. Pokročilé mlýny na mouku poháněné vodou, jako je mlýn, byly poprvé spatřeny v 17. století. Primitivní mlýny a lisy na mouku byly k vidění již před rokem 1600, což dokazuje, že mletí je důležitým procesem pro výrobu zrn poživatelných pro lidskou spotřebu.